Nordens största speedwaysida
Facebook Twitter YouTube RSS Kontakt
Aktuellspeedway

Kalender & resultat
polen Adrian Miedzinski Testimonial
Fredag, 20/3
TorunResultat
storbritannien Banks Olympique
Måndag, 23/3
WolverhamptonResultat
storbritannien Billy Sanders Memorial
Torsdag, 19/3
IpswichResultat
storbritannien East Midland Bowl
Fredag, 20/3
Coventry Bees - Leicester Lions52 - 40
storbritannien Elite League Mästerskapet
Lördag, 21/3
LeicesterResultat
storbritannien Elite Shields
Onsdag, 25/3
Poole Pirates - King's Lynn Stars53 - 39
tyskland Internationell Tävling
Lördag, 21/3
WittstockResultat
storbritannien Lee Richardson Memorial
Fredag, 20/3
PurfleetResultat
Lakeside Hammers - Lee's All Stars45 - 45
nya-zeeland Nya Zeeländska Södra Mästerskapet
Söndag, 22/3
Christchurch01:00
storbritannien Premier League Cup
Lördag, 21/3
Rye House Rockets - Ipswich Witches46 - 43
Söndag, 22/3
Peterborough Panthers - Somerset Rebels43 - 47
storbritannien Ricky Ashworth Benefit
Söndag, 22/3
SheffieldResultat
storbritannien Theo Pijper Testimonial
Fredag, 20/3
ArmadaleResultat
polen Träningsmatch
Torsdag, 19/3
Stal Gorzow - GKM Grudziadz51 - 33
Lördag, 21/3
Unia Leszno - ROW Rybnik61 - 29
Sparta Wroclaw - ŻKS Ostrovia51 - 39
Unia Tarnow - Stal Rzeszow53 - 37
Söndag, 22/3
ŻKS Ostrovia - Sparta Wroclaw50 - 40
Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils43 - 47
ROW Rybnik - Unia Leszno46 - 38
GKM Grudziadz - KS Torun52 - 38
Tisdag, 24/3
Stal Gorzow - Falubaz Zielona Góra44 - 34
Onsdag, 25/3
Wybrzeze Gdansk - Lokomotiv Daugavpils51 - 27
Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzow57 - 33
storbritannien A66 Trophy
Redcar Bears - Workington Comets36 - 56
storbritannien Bob Kilby Memorial
SwindonResultat
storbritannien Elite Shields
King's Lynn Stars - Poole Pirates46 - 43
polen Guldhjälmen
RawiczResultat
KrosnoResultat
Pila
storbritannien Premier League Cup
Sheffield Tigers - Scunthorpe Scorpions57 - 35
Ipswich Witches - Rye House Rockets
storbritannien Challange
Somerset Rebels - Poole Pirates20:30
storbritannien Elite League
Coventry Bees - Wolverhampton Wolves20:30
Lakeside Hammers - Leicester Lions21:00
polen Internationell Test Match
Zielona Gora
storbritannien Midland Development League
Castleford Kings - Milton Keynes Knights22:30
storbritannien Premier League Cup
Peterborough Panthers - Rye House Rockets20:30
polen Träningsmatch
Orzel Lodz - Wanda Kraków
storbritannien A66 Trophy
Workington Comets - Redcar Bears20:00
polen Internationell Test Match
Rawicz15:00
storbritannien Premier League Cup
Rye House Rockets - Somerset Rebels20:00
storbritannien Skills Group Spring Classic
Plymouth20:15
polen Speedway Best Pairs
Torun18:30
polen Träningsmatch
Sparta Wroclaw - Start Gniezno15:00
GKM Grudziadz - Orzel Lodz15:00
ROW Rybnik - Stal Rzeszow15:00
storbritannien Tyne/Tweed Trophy
Berwick Bandits - Newcastle Diamonds20:00
storbritannien Challange
Söndag, 29/3
Stoke Potters - Birmingham Brummies16:00
storbritannien Chris Harris Testimonial
Söndag, 29/3
Brandon15:00
slovenien Cup Adria
Lördag, 4/4
Ljubljana
storbritannien Elite League
Måndag, 30/3
Wolverhampton Wolves - Coventry Bees
Tisdag, 31/3
King's Lynn Stars - Lakeside Hammers
Fredag, 3/4
Swindon Robins - Poole Pirates
Lakeside Hammers - King's Lynn Stars
Belle Vue Aces - Wolverhampton Wolves
Coventry Bees - Leicester Lions
Poole Pirates - Swindon Robins
Lördag, 4/4
Leicester Lions - Coventry Bees
polen Guldhjälmen
Lördag, 4/4
Tarnow
storbritannien Ian Thomas Shield
Lördag, 4/4
Workington Comets - Newcastle Diamonds
tyskland Internationell Tävling
Lördag, 4/4
Pocking
polen Internationell Test Match
Söndag, 29/3
Bydgoszcz??:??
polen Memorial Knights
Söndag, 29/3
Zielona Gora15:00
storbritannien Midland Development League
Lördag, 4/4
Long Eaton Invaders - Stoke Spitfires
storbritannien National League
Fredag, 3/4
Birmingham Brummies - Stoke Potters
storbritannien National Trophy
Fredag, 3/4
Eastbourne Eagels - Kent Kings
Lördag, 4/4
Rye House Raiders - Mildenhall Fen Tigers
tyskland Osterpokal
Lördag, 4/4
Güstrow
storbritannien Palmer Trophy
Söndag, 29/3
Mildenhall16:30
polen Polska Par Mästerskapet
Söndag, 29/3
Leszno15:00
storbritannien Premier League Cup
Torsdag, 2/4
Sheffield Tigers - Redcar Bears
Fredag, 3/4
Somerset Rebels - Plymouth Devils
Redcar Bears - Sheffield Tigers
Peterborough Panthers - Ipswich Witches
Ipswich Witches - Peterborough Panthers
Lördag, 4/4
Berwick Bandits - Glasgow Tigers
Plymouth Devils - Somerset Rebels
storbritannien Spring Trophy
Söndag, 29/3
Glasgow Tigers - Edinburgh Monarchs16:00
Fredag, 3/4
Edinburgh Monarchs - Glasgow Tigers
sydafrika Sydafrikanska Mästerskapet
Söndag, 29/3
Walkerville13:00
polen Träningsmatch
Söndag, 29/3
KSM Krosno - KMZ Lublin14:30
Start Gniezno - Sparta Wroclaw16:00
Polonia Bydgoszcz - KS Torun??:??
storbritannien Tyne/Tweed Trophy
Söndag, 29/3
Newcastle Diamonds - Berwick Bandits19:30
Senaste krönikan
Senaste intervjun
Senaste artikeln

Partners

Fotografer

Andra partners

Aktuell Speedway
Ansvarig utgivare: Jonas Sturebrand
Chefsredaktör: Linda Andersson

Molla Webb & Media

Om aktuellspeedway
Redaktionen
Annons & marknad
Jobba med oss
Molla Webb & Media Copyright 2015
Allt innehåll på aktuellspeedway.se och speedwayracing.se är skyddat enligt svensk upphovsrättslag, otillåten användning kan komma att polisanmälas eller faktureras.