Nordens största speedwaysida
Facebook Twitter YouTube RSS Kontakt
Aktuellspeedway

Kalender & resultat
storbritannien A66 Trophy
Torsdag, 26/3
Redcar Bears - Workington Comets36 - 56
Lördag, 28/3
Workington Comets - Redcar Bears
storbritannien Bob Kilby Memorial
Torsdag, 26/3
SwindonResultat
storbritannien Challange
Fredag, 27/3
Somerset Rebels - Poole Pirates45 - 45
Söndag, 29/3
Stoke Potters - Birmingham Brummies
storbritannien Chris Harris Testimonial
Söndag, 29/3
Brandon
storbritannien Elite League
Fredag, 27/3
Coventry Bees - Wolverhampton Wolves50 - 42
Lakeside Hammers - Leicester Lions59 - 31
storbritannien Elite Shields
Onsdag, 25/3
Poole Pirates - King's Lynn Stars53 - 39
Torsdag, 26/3
King's Lynn Stars - Poole Pirates46 - 43
polen Guldhjälmen
Torsdag, 26/3
RawiczResultat
KrosnoResultat
polen Internationell Test Match
Fredag, 27/3
Zielona Gora
Lördag, 28/3
Rawicz
Söndag, 29/3
BydgoszczResultat
polen Memorial Knights
Söndag, 29/3
Zielona Gora
storbritannien Midland Development League
Fredag, 27/3
Castleford Kings - Milton Keynes Knights22:30
storbritannien Palmer Trophy
Söndag, 29/3
Mildenhall
polen Polska Par Mästerskapet
Söndag, 29/3
Leszno
storbritannien Premier League Cup
Torsdag, 26/3
Ipswich Witches - Rye House Rockets
Sheffield Tigers - Scunthorpe Scorpions57 - 35
Fredag, 27/3
Peterborough Panthers - Rye House Rockets40 - 51
Lördag, 28/3
Rye House Rockets - Somerset Rebels54 - 37
storbritannien Skills Group Spring Classic
Lördag, 28/3
Plymouth
polen Speedway Best Pairs
Lördag, 28/3
TorunResultat
storbritannien Spring Trophy
Söndag, 29/3
Glasgow Tigers - Edinburgh Monarchs36 - 30
sydafrika Sydafrikanska Mästerskapet
Söndag, 29/3
Walkerville13:00
polen Träningsmatch
Tisdag, 24/3
Stal Gorzow - Falubaz Zielona Góra44 - 34
Onsdag, 25/3
Wybrzeze Gdansk - Lokomotiv Daugavpils51 - 27
Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzow57 - 33
Lördag, 28/3
Sparta Wroclaw - Start Gniezno66 - 24
GKM Grudziadz - Orzel Lodz50 - 39
ROW Rybnik - Stal Rzeszow33 - 45
Söndag, 29/3
KSM Krosno - KMZ Lublin29 - 48
Måndag, 30/3
Wanda Kraków - KSM Krosno
storbritannien Tyne/Tweed Trophy
Lördag, 28/3
Berwick Bandits - Newcastle Diamonds52 - 38
Söndag, 29/3
Newcastle Diamonds - Berwick Bandits
storbritannien Elite League
King's Lynn Stars - Lakeside Hammers20:30
polen Träningsmatch
KS Torun - Polonia Bydgoszcz17:00
polen Guldhjälmen
Grudziadz16:00
polen Träningsmatch
Wybrzeze Gdansk - Wybrzeze Gdansk16:00
storbritannien Premier League Cup
Sheffield Tigers - Redcar Bears
slovenien Adrianska Mästerskapet
Söndag, 5/4
Krsko
storbritannien Brittiska U21 Mästerskapet
Söndag, 5/4
Mildenhall
tyskland Bundesliga
Måndag, 6/4
Landshut Devils - Wolfslake Falubaz Berlin
slovenien Cup Adria
Lördag, 4/4
Ljubljana
storbritannien Elite League
Fredag, 3/4
Poole Pirates - Swindon Robins
Swindon Robins - Poole Pirates
Lakeside Hammers - King's Lynn Stars
Belle Vue Aces - Wolverhampton Wolves
Coventry Bees - Leicester Lions
Lördag, 4/4
Leicester Lions - Coventry Bees
Tisdag, 7/4
Wolverhampton Wolves - Belle Vue Aces
Onsdag, 8/4
Poole Pirates - Lakeside Hammers
King's Lynn Stars - Belle Vue Aces
Torsdag, 9/4
Swindon Robins - Lakeside Hammers
polen Enea Ekstraliga
Söndag, 5/4
Stal Gorzow - KS Torun
GKM Grudziadz - Unia Tarnow
Måndag, 6/4
Sparta Wroclaw - Falubaz Zielona Góra
Stal Rzeszow - Unia Leszno
polen Guldhjälmen
Lördag, 4/4
Tarnow
storbritannien Ian Thomas Shield
Lördag, 4/4
Workington Comets - Newcastle Diamonds
Söndag, 5/4
Newcastle Diamonds - Workington Comets
tyskland Internationell Tävling
Lördag, 4/4
Pocking
italien Italienska Mästerskapet
Måndag, 6/4
Lonigo
polen JVM-Kval
Måndag, 6/4
Rawicz
Lodz
polen Liga 2
Måndag, 6/4
KMZ Lublin - SCKM Włókniarz
Hawi Racing Team - KSM Krosno
Kolejarz Rawicz - Wybrzeze Gdansk
storbritannien Midland Development League
Lördag, 4/4
Long Eaton Invaders - Stoke Spitfires
Tisdag, 7/4
Wolverhampton Wolf Cubs - Belle Vue Colts
storbritannien National Knock Out Cup
Måndag, 6/4
Rye House Raiders - Stoke Potters
storbritannien National League
Fredag, 3/4
Birmingham Brummies - Stoke Potters
Onsdag, 8/4
Cradley Heathens - Coventry Storm
storbritannien National Trophy
Fredag, 3/4
Eastbourne Eagels - Kent Kings
Lördag, 4/4
Rye House Raiders - Mildenhall Fen Tigers
Måndag, 6/4
Kent Kings - Eastbourne Eagels
polen Nice Speedway Liga
Måndag, 6/4
Wanda Kraków - Start Gniezno
Polonia Bydgoszcz - Orzel Lodz
ŻKS Ostrovia - ROW Rybnik
tyskland Osterpokal
Lördag, 4/4
Güstrow
tyskland Osterspeedway
Söndag, 5/4
Petershagen
storbritannien Premier League
Torsdag, 9/4
Sheffield Tigers - Plymouth Devils
storbritannien Premier League Cup
Fredag, 3/4
Ipswich Witches - Peterborough Panthers
Somerset Rebels - Plymouth Devils
Redcar Bears - Sheffield Tigers
Peterborough Panthers - Ipswich Witches
Lördag, 4/4
Berwick Bandits - Glasgow Tigers
Plymouth Devils - Somerset Rebels
Söndag, 5/4
Glasgow Tigers - Berwick Bandits
Måndag, 6/4
Scunthorpe Scorpions - Sheffield Tigers
Rye House Rockets - Peterborough Panthers
Torsdag, 9/4
Ipswich Witches - Somerset Rebels
Redcar Bears - Newcastle Diamonds
storbritannien Spring Trophy
Fredag, 3/4
Edinburgh Monarchs - Glasgow Tigers
tyskland Team-Cup
Söndag, 5/4
Wittstock
Senaste krönikan
Senaste intervjun
Senaste artikeln

Partners

Fotografer

Andra partners

Aktuell Speedway
Ansvarig utgivare: Jonas Sturebrand
Chefsredaktör: Linda Andersson

Molla Webb & Media

Om aktuellspeedway
Redaktionen
Annons & marknad
Jobba med oss
Molla Webb & Media Copyright 2015
Allt innehåll på aktuellspeedway.se och speedwayracing.se är skyddat enligt svensk upphovsrättslag, otillåten användning kan komma att polisanmälas eller faktureras.